NARPAK
Lezzetin kaynağına yolculuk başlıyor...

Mersin - Tarsus karayolunda, 40.000 m2 saha üzerinde yer almaktadır. Toplam 8.000 m2'lik muz olgunlaştırma ve narenciye sarartma odaları, ürünlerin dalından koparıldığı gibi muhafaza edilmesini sağlayan atmosfer kontrollü soğuk hava depoları bulunmaktadır. 30 ton/saat kapasite ile çalışan paketleme makinelerimiz, ürünleri elektronik sistem tarafından hacmine, rengine, ağırlığına ve kalitesine göre seçmekte ve boylamaktadır.

İhracatının ve ithalatın önde gelen firmalarından olan Narpak, 4 ton/saat kapasite ile çalışabilen kiraz, 3 ton/saat kapasite ile çalışabilen domates paketleme hatlarına sahiptir.

Taze kalmanın sırrı değişmeyen lezzet...

Narpak'ın ana kalemlerinden birisi olan ve Ekvator'dan ithal edilen muz, ileri teknoloji kullanılarak olgunlaştırılmaktadır. Narpak ithalat ve transit ticarette toplam 3 milyon karton/yılı aşan muz ithalatı ile Türkiye'nin sayılı şirketleri arasındadır. İçpiyasa talebini büyük oranda karşılamakla beraber Gürcistan, Azerbaycan, İran, Tacikistan, Irak ve Suriye gibi ülkelere Serbest Bölge tesisimizden transit ticaret yapmaktadır.

Mersin merkez ve İzmit -Köseköy tesislerinden supermarket platformlarına direct muz tedarik etmektedir. Bursa, İzmir, İstanbul ve Samsun'daki hal şubelerimize, başta muz olmak üzere her türlü yaş meyve sebze tedariği yapmaktadır.

Narpak'ın Avrupa ve Balkanlar'a açılan kapısı olan Agricantus, 1.5 milyon karton/yıl kapasite ile bölgede muz ticaretinde önemli bir paya sahiptir.

Doğanın lezzeti sofranıza geliyor...

Narpak, yerli ve ithal meyveler yanında domates, salatalık, biber, pırasa, soğan, patates, marul, patlıcan, fasulye, havuç, brokoli ve karnabahar gibi sebzeleri de tesislerinde işlemektedir. Pazarın önemli marketlerine günlük hasat edilmiş ürünler hazırlamaktadır.

Domates, ihracatta Narpak'ın önemli kalemleri arasına yerleşmiştir. 3 ton/saat kapasiteye sahipolan boylama makinası müşteri taleplerinin artmasında büyük rol oynamaktadır.

Narpak iklimlendirilmiş soğuk hava depolarında paketleme yapmakta ve böylece kaliteden ödün vermemektedir.

Ihracat yaptığımız ülkeler Narpak dünya üzerinde...

İngiltere, Fransa, Almanya, Ukrayna, Slovakya, Hollanda, Polonya, ÇekCumhuriyeti, İtalya, Bulgaristan, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Macaristan, Hırvatistan, Litvanya, RusyaFederasyonu, Irak, Mısır, Kazakistan, Malezya, Singapur, Hong Kong, GüneyAfrika, DanimarkaveRomanya'dır.

Narpak müşterilerinin talebine gore tüm sebze ve meyveleri işleyebilecek kapasiteye, birikime ve teknolojiye sahiptir.

Tedarik ettiğimiz ürünler;

Limon, Mandalina, Portakal, Greyfurt, Nar, Muz, Ananas, Hindistancevizi, Mango, Papaya, Elma, Üzüm, Şeftali, Nektarin, Kayısı, Kiraz, İncir, Çilek, Karpuz, Domates, Biber, Salatalık, Patlıcan, Brokoli, Karnabahar, Kabak, Pırasa, Havuç, Lahana, Fasulye, Enginar, Kereviz, Sarımsak, Soğan, Patates'tir.